forumup.plDom › Wybór materaca do sypialni

Wybór materaca do sypialni

5 lipca 2014, Tagi: , ,

Odpowiedni w sypialni to niezwykle istotna rzecz. To, jaki wybierzemy, wpłynie na nasz komfort podczas snu. Odpowiedni wybór wpłynie na nasze samopoczucie, ale też na nasze zdrowie czy prawidłową postawę. Ponieważ na rynku mamy ogromny wybór, warto się zastanowić, co pomoże nam wybrać najlepszy .

źródło: sposobnawszystko.pl

źródło: sposobnawszystko.pl

Kiedy kupujemy materac musimy zwrócić uwagę na jego twardość. Jest to bardzo ważne dla naszego kręgosłupa. Materac stanowi dla niego podporę – nasz kręgosłup powinien znajdować się w płaszczyźnie poziomej, gdy leżymy na nim na boku. Jeżeli natomiast leżymy na wznak, materac powinien dostosowywać się do naturalnej krzywizny kręgosłupa.

źródło: sposobnawszystko.pl

źródło: sposobnawszystko.pl

Kolejna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę to elastyczność. Materac pod wpływem ciężaru powinien uginać się tylko w określonych punktach. Nie może zapadać się całą jego powierzchnia. Dlatego najlepiej wybierać materace z lateksu czy pianki termoelastycznej.

Koniecznie trzeba też brać pod uwagę wymiar materaca. Jedna osoba potrzebuje materac o szerokości 70 cm, więc materac dwuosobowy musimy być co najmniej dwa razy taki. Jeżeli chodzi o długość, to potrzebny jest materac dłuży o co najmniej 20 cm od wzrostu osoby, która będzie z niego korzystać.

źródło: sposobnawszystko.pl

źródło: sposobnawszystko.pl

Chcemy też zakupić materac z odpowiednim pokrowcem. Potrzebny jest materiał, który będzie chronił materac przez kurzem, zanieczyszczeniami, bakteriami czy zabrudzeniami. Najlepsze będą pokrowce z bawełny, ale dobre są również te z wiskozy, poliestru czy poliamidu. Kiedy weźmiemy pod uwagę te kwestie, będziemy zadowoleni z podjętej decyzji.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać