forumup.plZdrowie&Uroda › Wybór trenera personalnego

Wybór trenera personalnego

25 czerwca 2014, Tagi: , ,

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z pomocy trenera personalnego. Trener zapewnia wsparcie, podpowiada jakie ćwiczenia wybrać, jak obsługiwać poszczególny sprzęt, obserwuje postępy i pomaga dobrać odpowiedni dla danej osoby. Dzięki temu łatwiej o efekty takich ćwiczeń i nie ma ryzyka, że nabawimy się jakiś poważnych kontuzji. Jednak warto się zastanowić, jak wybrać takiego trenera.

źródło: healthyvibes.blog.pl

źródło: healthyvibes.blog.pl

Na pewno warto sprawdzić kwalifikacje danego trenera. Nie bójmy się pytać! Dowiedzmy się, jakie kursy ukończył trener, jakie ma wykształcenie, ale również jakie odnosi sukcesy. Warto poprosić o pokazanie stosownych dokumentów – przecież zależy nam na tym, by współpracować z osobą kompetentną. Można też dowiedzieć się, gdzie już miał okazję pracować czy jaką dyscypliną sportu zajmuje się osobiście.

Poza tym o kwalifikacjach trenera będzie również świadczył jego wygląd. Trener musi wyglądać na trenera – powinien być wysportowany i bez większego problemu angażować się w ćwiczenia. Chcemy mieć pewność, że sam trenuje, a nie posiada tylko suchą wiedzę zdobytą na jakimś kursie.

Trener musi być też otwarty. Powinien bez problemu nawiązać kontakt z klientem, gdyż wtedy łatwiej będzie się współpracować. Oczekujmy też, że okaże nam odpowiednie zainteresowanie i ułoży dla nas odpowiedni plan treningowy. Prawdziwy trener zrobi wszystko, by taki plan dostosować do naszych potrzeb i możliwość. Powinien go z nami omówić i wyjaśnić, a nie proponować nam ten sam schemat ci kilkunastu innym osobom. Kiedy wybierzemy trenera na podstawie takich wymagań, na pewno będziemy zadowoleni.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać