forumup.plLife stylePodróże › Wyjątkowe hotele w Europie

Wyjątkowe hotele w Europie

19 stycznia 2015, Tagi: , ,

W czasie podróży po Europie wiele osób stara się zatrzymywać w eleganckich, ciekawych hotelach. Takie ekskluzywne hotele zapewniają swoim gościom wszystko, co jest im niezbędne , w tym również wiele atrakcji. A jakie hotele w Europie cieszą się szczególnie dobrą opinią?

źródło: wycieczki.arbiter.pl

źródło: wycieczki.arbiter.pl

Jednym z najbardziej ekskluzywnych hoteli jest Grand w Paryżu, który znajduje się w centrum miasta naprzeciw Opery Garnier. powstał w roku 1862 i od tamtej pory gościł wiele znanych osób – ze świata polityki, nauki, show biznesu. ten jest wyjątkową perełką architektoniczną. Jego wnętrza są pełne przepychu, złota i kryształów. Najczęściej zatrzymują się w nich prawdziwi bogacze, w tym między innymi szejkowie arabscy.

źródło: booking.com

źródło: booking.com

Kolejnym wyjątkowym hotelem europejskim jest znajdujący się w Amsterdamie Hotel Amstel. On również ma już swoje lata – powstał w roku 1867. Budynek oraz jego wnętrza wykonane zostały w stylu wiktoriańskim. W tym hotelu można skorzystać z licznych atrakcji. Znajduje się tutaj restauracja, która otrzymała gwiazdkę Michelin – jako restauracja o najwyższym poziomie. Tradycją jest witanie gości kieliszkiem szampana.

źródło: pl.hotelopedia.org

źródło: pl.hotelopedia.org

Na uznanie zasługuje również hotel Hilton Gdańsk. Hotel ten odpowiada wszystkim standardom hotelowym charakterystycznym dla grupy Hilton. Jego wyposażenie nawiązuje do morza. Można w nim znaleźć między innymi oświetlenie w kształcie małych ośmiorniczek. Sam budynek jest niezwykle ciekawy i wpisuje się w nadmorski klimat i otoczenie. Już samo odwiedzenie takich hoteli jest wyjątkowym elementem podróży.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać