forumup.plMotoryzacja › Wyposażenie auta niezbędne dla bezpieczeństwa

Wyposażenie auta niezbędne dla bezpieczeństwa

24 października 2014, Tagi: , ,

Podróżowanie samochodem zawsze niesie ze sobą jakieś ryzyko. O ile my osobiście możemy jeździć spokojnie i bezpiecznie, o tyle nie można tego powiedzieć o innych kierowcach. Poza tym może po prostu dojść do jakiegoś uszkodzenia czy awarii. Ze względu na tak różne okoliczności w każdym samochodzie powinny znaleźć się pewne określone elementy wyposażenia. Jakie?

źródło: ortorehamed.pl

źródło: ortorehamed.pl

W samochodzie powinna znaleźć się apteczka, która może przydać się nam w naprawdę różnych okolicznościach. A co powinno znaleźć się w takiej samochodowej apteczne? Na pewno trzeba ją wyposażyć w plastry, gazę, wodę utlenioną, opaski uciskowe, koc termiczny i maseczkę do sztucznego oddychania. Muszą być to zatem elementy, które pozwolą nam sprawnie opatrzyć jakieś rany czy zareagować w sytuacji zagrożenia życia. Nie należy natomiast trzymać w niej leków, gdyż będą narażone choćby na zmiany temperatur.

źródło: specmajster.pl

źródło: specmajster.pl

W razie jakiejś awarii w samochodzie powinny znaleźć się również podstawowe narzędzia oraz między innymi podnośnik, klucz do kół, kombinerki. Koniecznie trzeba też mieć zapasową oponę. Dzięki temu pewne usterki można usunąć samodzielnie zamiast sprowadzania pomocy drogowej.

źródło: selgros.pl

źródło: selgros.pl

W takim podstawowym wyposażeniu można również wymienić latarkę. Poza tym przydadzą się pewne akcesoria sezonowe. Latem będzie to mata odbijająca słońce. Zimą -skrobaczka do szyb czy kable rozruchowe na wypadek, gdyby miał przestać działać akumulator. Z takim wyposażeniem będziemy w stanie poradzić sobie w różnych nagłych sytuacjach.

Warto przeczytać