forumup.plDomInstalacje techniczne › Zwiększanie bezpieczeństwa w lokalach mieszkalnych

Zwiększanie bezpieczeństwa w lokalach mieszkalnych

12 listopada 2012, Tagi: , , ,

Rosnąca skala włamań jest zauważalna na terenie całej Polski. Z tego względu sporo właścicieli mieszkań lub pojazdów samochodowych postanawia zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Najpierw zapoznają się z dostępnymi systemami bezpieczeństwa, z później je kupują i montują. Jak wiadomo na polskim rynku dostępnych jest całe mnóstwo takich rozwiązań. Podjęcie ostatecznej decyzji o zastosowaniu danego systemu zależy już do nas samych.

drzwi-pcv

Nie tylko drzwi pcv wyposażone w systemy antywłamaniowe zapewniają bezpieczeństwo. Do tego grona zaliczają się także okna i inne elementy mieszkań wyposażone w odpowiednie systemy.

Odpowiednie

Pierwszą popularną metodą są antywłamaniowe . Otóż w porównaniu ze standardowymi, zostały wyposażone w specjalne systemy. Za czym idzie większa wytrzymałość na uderzenia i ich wyłamywanie. Antywłamaniowe zwiększają bezpieczeństwo w przypadku odpowiedniego montażu oraz korzystania z nich. Na pewno nam nie pomogą, gdy nie zostaną zamknięte na wszystkie .

Drugim znanym rozwiązaniem okazuje się alarm. System złożony z wielu czujników ruchu i panelu sterującego. Aktywny alarm powiadamia odpowiednie jednostki o wtargnięciu złodziej na posesję lub do mieszkania. Zanim jednak na miejsce dotrze właściciel lub ekipa ochroniarska,  system wydaje donośny dźwięk. Jest on tak głośny, że zwraca uwagę przypadkowych przechodniów oraz naszych sąsiadów. Wystarczy, by zainteresowali się tym zdarzeniem, a spłoszą włamywacza lub złapią go na gorącym uczynku.

Wydatki rzędu setek czy tysięcy złotych na pewno w którymś momencie życia się przydadzą. Zapewnią bezpieczeństwo nam, naszym rodzinom oraz posiadanym środkom finansowym.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać